כמה שווה לכם שהעובדים בעסק יהיו צוות אורגני?

אולי אתם חווים את זה גם: מוטי, ענת, ספיר ודותן עובדים אצלכם כבר מספיק זמן, הם חמודים ומוכשרים ומקצועיים אבל הם לא צוות אורגני וזה פוגע בכם. פוגע בהכנסות, פוגע בכיף ופוגע בחזון העסק. כמה אתם מפסידים מזה? ואיך תוכלו לפתור את זה?

מגניב שאתם פה, אנחנו מרכז שלבים וכבר מלא שנים שאנחנו הופכים אנשים פרטיים לקבוצות.
יצא לנו לראות מאות אנשים שנפגשים כל יום במוסד הלימוד שלהם, במשרד ההייטק, בעירייה שהם עובדים או איפה שבא להם – הם לבושים לפעמים אותו דבר כי הם לומדים יחד, הם מדברים על אותם נושאים כי הם עובדים יחד אבל לא מצליחים לעבור את משבר התקשורת הזה והשיח ביניהם הוא ענייני, לא חברי, לא מעשיר.

אנשי HR, מעסיקים, מנהלי מוסדות וראשי צוותים מכירים את זה מקרוב – לא תמיד הם יודעים לנסח לעצמם את הבעיה אבל האמת שזו בעיה עם מספר השלכות כואבות. בואו נדבר על זה:

לא כיף בעבודה

לא בטוח שזו ההשלכה הראשונה, אבל היא בהחלט משמעותית: כשאין חיבור בין אנשי הקבוצה, לא כיף בעבודה. כשלא מכירים מספיק, אוהבים מספיק, נהנים מספיק ושותפים מספיק – אז הרבה יותר קל לשלוח למעסיק הודעה “לקחתי יום מחלה” בגלל שקצת מגרד באף, במקום לקום עם אנרגיות ורצון לבוא ולשבת עם החבר’ה בעבודה.

צריך להסביר למה זו השלכה שלילית? כנראה שלא.

אין הפריה הדדית

כשכל אחד תקוע מאחורי המסך שלו או כשכל קבוצות תלמידים תקועה בעולם תוכן אחר, אין הפריה הדדית. אם אתם מוסד לימודים, ויש לכם מטרת על – של השכלה לאורך ולרוחב אז ההשכלה לרוחב תפגע משמעותית כי במקום לנצל את סך הכישורים הקיים במוסד להעצמה משותפת – אתם סובלים מאוסף פרטים שלא מרים אחד את השני.

אם אתם מנהלים צוותי עובדים זה הופך להרבה יותר גרוע: אתם מוותרים על סינרגיה עצומה שיכלה לבנות תשתית אנושית חזקה שלוקחת את העסק לגובה חדש. אנחנו עדיין לא מדברים על כסף אלא על כוח ייצור שמתבסס על כוח אנושי. אולי אתם ממקסמים את התוצר הגולמי מכל עובד אבל מה עם התוצר של כלל המסגרת? זה שבא מלמטה, מעוצמה של עובדים מוכשרים שיודעים לשלב ידיים ולשנס מותניים ולגרום לדברים לקרות, הרבה מעבר ליעדים המספריים.

כסף על הרצפה


בעסקים, הפגיעה הכי משמעותית היא בכסף. רוב העסקים נולדו כדי לייצר כסף.
כמה נראה לכם תוכלו להרוויח יותר אם הצוות שלכם יהיה אורגני?
כמה יעדים תוכלו לנפץ אם הצוות ייעזר אחד בשני כדי למנוע בעיות לפני שהן נולדו?
כמה פתרונות יצירתיים העסק יוכל לקבל בשוטף מקבוצת אנשים שעובדת ביחד מול קבוצת אנשים שכל פרט בה מתחבא מאחורי מחשב אחר?


הפתרון שלנו הוא להפוך אתכם לצוות

כבר עשור שאנחנו לוקחים את הבעיה הזאת ברצינות, מתפרנסים ממנה ומשפרים את הפרנסה של הלקוחות שלנו. אבל לא רק את הפרנסה, גם את ההפריה ההדדית ואת ההווי המיוחד שנוצר בין חברי הצוות.

אנחנו עושים את זה עם ימי גיבוש ופעילות אודיטי מותאמים אישית.
אם נקפוץ לסוף, אנחנו יודעים להציע מפגש בודד עד סדרת מפגשים על פני שנה, שכל החבר’ה מהעבודה או כל מוסד הלימוד באים לכור היתוך שמבוסס על כיף ועל ערכים.

עשרות פעילויות תוכן שגורמות לצוות לעבוד ביחד, לחייך ביחד, לצחוק עד הבטן ביחד, לחשוב ביחד, למצוא פתרונות ביחד ולדבר ממקום של כיף.

זה קורה באולמות סגורים, בשטח, בטבע, בלוקיישנים מותאמים אישית, בכל שפה, לכל מגדר ואפילו בחו”ל.
עשינו הכל, ניסינו הכל ורק דבר אחר חזר על עצמו בכל הפעילויות: הפכנו פרטים לקבוצות. קיבלנו צוותים לא אורגניים שיצאו יד ביד ליום עבודה אחר.

אז מה נעשה איתכם?
אין לנו מושג.
אנחנו צריכים קודם להכיר, זה ממש מותאם אישית ועובד כמו גלולת קסם. נשמח להשמיע לכם עוד.